Kā bērnam iemācīt regulēt uzvedību? II daļa. |skruvesunbantes.lv

II daļa. Praktiski paņēmieni uzvedības maiņai un emociju līdzsvarošanai

Praktiska darbnīca vecākiem un pedagogiem, ko iesākt "kritiskajos brīžos", pirms un pēc tiem, lai situāciju uzlabotu

Ja esat bijuši uz mūsu pirmo nodarbību par bērna temperamentu jeb kā bērnam iemācīt regulēt uzvedību, tad šī darbnīca būs kā nākamais solis - darbnīca, kurā strādāsim pie praktiskiem paņēmieniem, kā efektīvi izmainīt bērna uzvedību jeb kā panākt, lai bērns to vēlas izmainīt pats. ja nodarbībā par temperamentu neesat bijuši - nāciet vienalga, būs praktiski un noderīgi! :)

Šī darbnīca būs pavisam atšķirīga ar to, ka tajā lielākoties darbosimies praktiski - analizēsim tipiskākās bērna uzvedības grūtības un meklēsim praktiskus, ikdienā ērtus risinājumus. Kašķis lielveikalā, atteikšanās ģerbties, cīniņš par došanos gulēt vai celties, rotaļlietu nomētāšana, ... - škiet, ka tās ir ierastākās grūtības, ar kurām sastopas vecāki, taču Jums noteikti zināmas vēl citas problēmas, ar kurām sastopaties ikdienā. Labā ziņa - mērķtiecīgi piestrādājot jau pirmsskolas un pat sākumskolas vecumā, šīs grūtības ir maināmas, un izmaiņas noteikti pozitīvi atsauksies uz bērna spēju sadarboties, komunicēt, veidot attiecības un būt mērķtiecīgam nākotnē.

Starp citu par bērna grūtībām uzvedībā tiek dēvēts arī pārlieku liels kautrīgums, nespēja iejusties citu bērnu vidū, pārāk lēna pierašana pie jaunām situācijām, trauksme, grūtības nomierināties, ilgstoši raudot un vēl citas, kuras sarunvalodā mēs nemaz ar uzvedības un emociju regulēšanas grūtībām nemaz nesaistām. Tomēr arī tām ir risinājums un pavisam vienkārši veidi, kā pamazām soli pa solītim bērnam iemācīt tikt galā ar jūtām pašam!

Nodarbība vecākiem, kā arī skolotāji, kuri vēlas uzzināt praktiskus, psiholoģijas zinātnē balstītus paņēmienus, kā tikt galā ar nevēlamu bērna uzvedību, aizstājot to ar pozitīvu uzvedību, un pamazām mācoties savas emocijas un rīcību kontrolēt bērnam pašam.

Nodarbībā varēs uzzināt:

  • Kāpēc mazais uzvedas neciešami? Biežākie iemesli un risinājumi.
  • Apbalvojumi, uzslavas - ir vai nav bērna uzpirkšana? Kā tos efektīvi izmantot?
  • Kā pareizi novērot un piefiksēt bērna nevēlamo uzvedību, un kā to izmainīt?
  • Vecāka emocijas, bērna emocijas - kuras valda pār konfliktsituāciju?
  • Klusais bērns, kautrīgais bērns, neizlēmīgais bērns. Kā palīdzēt izdzīvot sabiedrībā?
  • Pozitīvi disciplinēšanas veidi, nenodarot bērnam pāri, kad noteikumi tiek pārkāpti.

Nodarbību vada: Kristiāna Kalniņa, Bc.psych., klīniskās psiholoģijas maģistrante.

Kur: Baldones ielā 7

Cena: 20 eiro vienam vecākam no ģimenes (30 eiro abiem vecākiem).

Bērnu(-us) uz vecāku nodarbību drīkst ņemt līdzi (būs iespēja padarboties ar mūsu telpās esošajiem darbiņiem un rotaļlietām), taču atbildību par bērnu un tā pieskatīšanu uzņemas vecāki.

0
Veidots ar Mozello. Visi lapā publicētie teksti, ja nav norādīts citādāk, ir SIA "Playground LV" īpašums. Pārpublicēšana bez rakstiskas saskaņošanas ir aizliegta.

 .