Kā attīstās bērna uzmanība? | skruvesunbantes.lv

Nodarbība par bērna temperamentu un kā to līdzsvarot // Montesori "normalizācija" mūsdienu zinātnes skatījumā

Pirmdien, 30. oktobrī plkst. 18.00 – 20.00 

Pieteikties nodarbībai šeit>

Uzmanība mums palīdz orientēties pasaulē, atšķirt būtisko no nebūtiskā, mācīties, veikt ikdienas uzdevumus, pievērsties savām un citu vajadzībām, kontrolēt savas uzvedības un emocionālās reakcijas.

Tā attīstās pakāpeniski – zīdaiņa vecumā uzmanība vēl nav apzināta un tīša, lai gan var novērot iezīmes, kuras liecina par to, kāda varētu veidoties bērna uzmanība. Un tikai ap pirmā gada beigām sākas intensīva uzmanības vadības procesu attīstība, kas turinās arī pirmsskolas un sākumskolas vecumā. Turklāt uzmanības reakcijas ir daļa no bērna temperamenta – tātad tās vienlaikus ir gan neirobioloģiski noteiktas un relatīvi nemainīgas, gan arī līdzsvarojamas mijiedarbībā ar bērnu ikdienā un plānojot aktivitātes mācīšanās gaitā. Nodarbība noderēs vecākiem un pedagogiem, lai izprastu uzmanības veidus un īpašības, kā arī palīdzētu atrast veidus, kā strādāt ar bērnu, ņemot vērā uzmanības attīstību.

Aptuveni 2 stundu ilgajā nodarbībā varēs uzzināt:

  • Kas raksturo uzmanību katrā vecumposmā?
  • Uzmanība, tās veidi un nozīme mācīšanās procesā
  • Noturība, koncentrēšana, sadalīšana, pārslēgšanās un apjoms – kā šīs uzmanības īpašības noder ikdienā un kā tās palīdzēt bērnam attīstīt?
  • Uz cik daudz objektiem vienlaikus spēj fokusēties bērns un uz cik – mēs, pieaugušie?
  • Kā uzmanība saistīta ar bērna uztveri, atmiņu, emocijām, temperamentu?
  • Kāda ir uzmanības loma bērna spējā regulēt savu uzvedību un emocionālās reakcijas?

Nodarbību vada: Kristiāna Kalniņa, Bc.psych., klīniskās psiholoģijas maģistrante.

Kur: Baldones ielā 7

Cena: 20 eiro vienam vecākam no ģimenes (30 eiro abiem vecākiem).

Pieteikšanās līdz 29.oktobrim! Bērnu(-us) uz vecāku nodarbību drīkst ņemt līdzi (būs iespēja padarboties ar mūsu telpās esošajiem darbiņiem un rotaļlietām), taču atbildību par bērnu un tā pieskatīšanu uzņemas vecāki. Piesakies pietekšanās formā tepat, mājaslapā, vai rakstot e-pastu: skruvesunbantes@gmail.com, vai zvanot 22435133!

Pieteikties nodarbībai šeit>

0
Veidots ar Mozello. Visi lapā publicētie teksti, ja nav norādīts citādāk, ir SIA "Playground LV" īpašums. Pārpublicēšana bez rakstiskas saskaņošanas ir aizliegta.

 .