Kā bērnam iemācīt regulēt uzvedību? Bērna temperaments | skruvesunbantes.lv

Nodarbība vecākiem par bērna temperamentu un kā to līdzsvarot

Otrdien, 11. decembrī plkst. 18.30 – 20.30 

Pieteikties nodarbībai šeit>

Bērni ir tik dažādi – viens ātrs, otrs lēnīgāks, kādam svarīgāks noteikts ritms, kāds uzstājīgāk prasīs pēc kārotā, cits ātrāk samierināsies...

Ja atšķirības uzvedībā var novērot mazulim jau agrā vecumā, ir skaidrs, ka runa ir par bērna temperamentu.

Lai gan temperaments ir noturīgs visu dzīvi, dažus tā aspektus mēs varam līdzsvarot. Aptuveni pēc gada vecuma bērnā pamazām attīstītās agrīnās pašregulācijas spējas, kas cieši saistītas ar vienu no būtiskākajiem temperamenta aspektiem – spēju apzināti kontrolēt savas reakcijas, tostarp koncentrēt uzmanību, kas būs tik svarīga skolā. 

Arī izcilā pedagoģe un ārste Marija Montesori savulaik par nozīmīgu prasmi uzskatīja bērna spēju regulēt uzvedību, tolaik dēvējot šo procesu par normalizāciju. Un tomēr - ko zinātnieki par bērna pašregulācijas spējām atklājuši kopš Montesori laikiem?

Nodarbība vecākiem, kuri audzina bērnus, sākot no 1 gada vecuma līdz 7+ gadiem, kā arī skolotāji, kuri vēlas uzzināt par psiholoģijas zinātnes atklājumiem par bērna emocionālajām un uzvedības reakcijām. 

Nodarbībā varēs uzzināt:

Kāpēc viens bērns lēnīgāks, cits ašāks? Cits nosvērtāks un mierīgāks, cits impulsīvāks? Kāds skaļāks, bet kāds - klusāks? Kā ar šīm dabas dotajām īpatnībām palīdzēt bērnam sadzīvot ikdienā?

Mūsdienu neirobioloģiskais skatījums uz temperamentu – bērna uzvedības un emocionālajām reakcijām un spēju kontrolēt šīs reakcijas dažādos vecumos

Kā attīstās bērna spēja koncentrēt uzmanību un regulēt emocionālās un uzvedības reakcijas?

Kā stiprināt un līdzsvarot to, kā bērnā ir par daudz un to, kā ir par maz?


Nodarbību vada: psiholoģe Kristiāna Kalniņa, Bc.psych., klīniskās psiholoģijas maģistrante.

Kur: Rīgā, Baldones ielā 7, ceturtajā stāvā.

Cena: 20 eiro vienam vecākam no ģimenes // vai vecākam + vecvecākam u.tml. (30 eiro abiem vecākiem)

Pieteikšanās līdz 9.decembrim. Bērnu(-us) uz vecāku nodarbību drīkst ņemt līdzi (būs iespēja padarboties ar mūsu telpās esošajiem darbiņiem un rotaļlietām), taču atbildību par bērnu un tā pieskatīšanu uzņemas vecāki.

Piesakies pieteikšanās formā tepat, mājaslapā, vai rakstot e-pastu: skruvesunbantes@gmail.com, vai zvanot 22435133!

Pieteikties nodarbībai šeit>

0
Veidots ar Mozello. Visi lapā publicētie teksti, ja nav norādīts citādāk, ir SIA "Playground LV" īpašums. Pārpublicēšana bez rakstiskas saskaņošanas ir aizliegta.

 .